Facebook Instagram sociální sítě

Popis běžeckých tras WEBER CITY RUN Jičín.

Start i cíl je koncipován na Lidické náměstí. Start je na hlavní komunikaci vedoucí náměstím a cíl je uvnitř tohoto náměstí.

Trasa 10 km je rozdělena na cca 3 části.

První je vedena historickým centrem Jičína. Proběhnete se přes Valdštejnovo náměstí i pod Valdickou branou. Dále po krásné pěší zoně v podobě Husovi ulice a dále pak směřujete  směrem ke sportovnímu areálu.

Druhá část je ve znamení lipové aleje, která Vám "ukrojí" cca 2,5 km z vašeho závodu. Následným výběhem pod vrch Zebín se dostanete na nejvyšší místo a po seběhu panelové cesty si užijete běh v lesoparku Čeřovka.

 

Dominantou druhé třetiny závodu je lipová alej. Ta Vám ukrojí téměř 2,5 km a nasměruje k výběhu pod kopec Zebín. Z tohoto nejvyššího bodu již lehce klesáte do lesoparku Čeřovka.

Třetí část vaší desítky je ve znamení vody. Proběhnete se okolo koupaliště a podél řeky Cidliny se již řítíte do cíle. Krátké "slavnostní" kolečko po Lidickém náměstí a je to "doma".

Ne, nelekejte se, nebute plavat. Pouze se proběhnete okolo jičínského koupaliště a nadále budete pokračovat po břehu řeky Cidliny. No a to jste již skoro v cíli. Přímo na cílovém náměstí obkroužíte kolečko a s rukama nad hlavou protnete cílovou pásku.....

 

Pro trasu 5,5 km je popis shodný, pouze si odmyslete druhou část. Lipovou alejí běžíte kousek.

Pro trasu 21 km je přidán 1500 km před cílem 10 km trasy téměř rovinatý úsek smerem Březina a zpět. 

 

 

 

Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři