Facebook Instagram sociální sítě

Pavel Kubričan a Gábina Veigertová dominovali 8. WEBER CITYRUNu Jičín

Za parádního počasí se na start 8. ročníku CityRunu Jičín postavilo přes 200 běžců všech věkových i výkonnostních kategorií.

Hlavní závod na 10 km ovládl Pavel Kubričan (PSK OLYMP PRAHA) před Ondrou Chourem (AC ČESKÁ LÍPA) a Karlem Splítkem (DYCKYČUMÁČCI). Čtvrté místo bral domácí Petr Soukup závodící za TJ Nová Paka. Petr si před běžeckým závodem "střihnul" bikovou JC50 !.

Výborný výkon předvedla Gábina Veigertová (POKO RUNNING TEAM), která byla v celkovém hodnocení na sedmém místě. Druhá v cíly byla Barbora Zavřelová (ZAVŘI NĚMČICE) před třetí Anežkou Seifertovou (ČKS SKI JILEMNICE).

Kratší závod na 5 km měl vítěze z Lomnice nad Popelkou a byl jím Lukáš Mach (CYKLOSERVIS KAMENÍK), kterého na podium doprovodila vítězná žena Barbora Heřmanovská z Prahy.

Eliminátor ZAMĚSTNANECKÉ POJIŠŤOVNY ŠKODA je v Jičíně kriteriem po závodě pro TOP závodníky z 10 km trasy. Tento opravdu velmi náročný vyřazovací závod vyhrál domácí Jakub Krabec (POKO RUNNING TEAM)

Dětské závody byly pro nejmenší připraveny přímo na ploše Lidického náměstí.

Všichni účastníci i partneři závodu přispěli na činnost APROPA Jičín, které pomáhá handicapovaným lidem.

Celého sportovního dne, který se skládal jak z běhu tak z MTB závodu se zúčastnilo přes sedm stovek sportovců.

Děkuji všem partnerům závodu i nejlepším pořadatelům na světě.