Facebook Instagram sociální sítě

REPORT po závodě

Vítězem premiérového ročníku WEBER CITY RUN Jičín Petr Soukup

 

Jičín – Pokud čas kolem poledne a krátce po něm patřil poslední květnovou sobotu v pohádkovém městě Jičíně a okolí cyklistům v rámci jubilejního 10.ročníku WEBER Jičínská 50, tak podvečer se nesl ve znamení běhu. Pořadatelé připravili první ročník městského běhu pro širokou veřejnost WEBER CITY RUN 2015. Vše zahájila benefiční jízda a běh pro Spastik Sport Praha a APROPO Jičín, dále následovaly dětské závody do kterých se přímo na Lidickém náměstí v Jičíně zapojilo 45 chlapců a dívek. Patnáct minut po osmnácté hodině již osobně odstartovala start hlavního závodu, na 5 a 10 km, legendární česká atletka Jarmila Kratochvílová!

Za ideálního běžeckého počasí  vyrazilo na tratě 150 běžců a běžkyň, několik odvážných zvládlo i náročnou kombinaci s cyklistickým závodem! Ti nejlepší ve všech kategoriích, včetně medailistů z dětských závodů, pak měli tu čest převzít ocenění a gratulaci na podiu přímo od držitelky stále platného světového rekordu na 800m Jarmily Kratochvílové!

Tím vůbec nejrychlejším se stal úspěšný jičínský triatlonista Petr Soukup, který se tak stal absolutním vítězem úvodního ročníku. Jeho výsledný čas, 33 minut a 50 sekund, na trati 10,1km s převýšením 145m označila i česká atletická legenda za parádní! Není se čemu divit, druhý v cíli, ostřílený běžecký specialista Jiří Čivný (Eleventestteam), zaostal za Soukupem o minutu a osm sekund. Třetí příčku vybojoval Lubomír Pokorný z AC Jičín. Z žen si nejrychleji s tratí poradila v čase 44:05 Jana Škorpilová z SC Jičín. Na krátké trase běhu nakonec zhruba 6km zvítězil František Vágenknecht KP CKFV Nová Paka, který se zhruba o šest hodin dříve radoval i z vítězství na krátké 25km trati cyklistické WEBER 50!

Kompletní výsledky, podrobnosti ze závodu i fotogalerii naleznete na http://www.cityrunjicin.cz

Jiří Kapucián

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Zpět na předchozí stránku

Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři