Facebook Instagram sociální sítě

Tisková zpráva - Přes 200 běžců si užilo WEBER City Run Jičín

Druhý ročník WEBER City Run Jičín si v sobotu 28.5 přišlo užít přes 200 závodníků a závodnic. Dalších téměř 60 dětí se účastnilo dětských závodů.

Po startovním výstřelu od paní Jarmily Kratochvílové se pole běžců vydalo na trasu historickým centrem Jičína. Po proběhnutí Valdštejnovi náměstí se ve Valdické bráně udělovala rychlostní prémie, kterou vyhrál Jiří Čivný (SK Nové Město nad Metují). Nicméně pak převzal taktovku závodu do svých rukou Ondřej Chour a s minutovým náskokem překonal loňský rekord trati o 4 vteřiny. Zaběhl trasu 10300 m za 33:46 ! Což  je při relativně hodně technické trati skvělý čas ! Druhý doběhl Ondřej Petr (Haven Team) před již zmiňovaným Jiřím Čivrným.

Nejlépší ženou na "desítce" byla Markéta Vávrová (​ROLNÍCI ČZU) před Janou Škorpilovou (SC Jičín) a třetí Petrou Pacholíkovou (TC BATALION JIČÍN). Kratší fitness "pětku" nejrychleji zdolali Bořivoj Čejka (KRB Chrudim) a Adéla Novotná (Lázně Bělohrad).

Stejně jako u cyklistické části dnem, tak i běžecký závod měl charitativní nádech.