Facebook Instagram sociální sítě

Trénuj s RUN SERVISem Jičín

Ahoj Běžci,
Tak už je to venku! V magický datum 6.6.2020, se opět můžeš proběhnout Jičínem, konkrétně na závodu WEBER CITY RUN JIČÍN 2020. A vybrat si můžeš hned z několika tratí, nebo se spojit s kámošem a dát dohromady štafetu na 1/2 maraton.

Jelikož štěstí přeje připraveným, tak by bylo dobré se i na tento závod nějak připravit. Možná se teď zamýšlíte proč? Jednoduchá odpověď je, abyste si závod užili a cílem probíhali s úsměvem.

 V krátkosti se vám pokusím nastínit obecný tréninkový plán. Prvním základem je připravovat plán na 4 týdny. Přičemž 1.-3. týden by měl být vice o výkonnosti a 4. týden by se měl zaměřovat na regeneraci, nebo regenerační běh. Druhou základní věcí, pak je jak často můžete v týdnu trénovat. Já pro kondiční běžce doporučuji frekvenci 3-4 dny a to obden. V tuto chvíli zbývá na přípravu 3 měsíce, což je dost se na cílovou trať připravit. Už teď je důležité rozhodnout se jakou trať chci běžet. Podle toho se pak bude odehrávat kilometráž v tréninku.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teď už k samotnému plánu. Mě se osvědčilo střídat souvislý běh s rychlostním nebo silovým tréninkem. Rychlostním tréninkem mám na mysli, x krát rovinka 100m, nebo tzv. Pyramida (například 100m-200m-300m-200m-100m) vždycky s mezi klusem. Intenzita kolem 80%. Silovým tréninkem je myšleno výběhy do kopce opět x krát. Silový trénink navrhuji vždy provádět ve stejný den v týdnu. Trochu příklad co doporučuji, výběh 10 km, kopce, výběh, rychlost takto to opakuji 3 týdny a ve čtvrtém týdnu jdu výběh, kopce, výběh, výběh (výběhy jsou volnější než v předchozích 3 týdnech).


Výše popsané jsou jen obecné informace jak si tréninkový plán může každy sám připravit. Vždy záleží na výkonnosti každého běžce a na cíli jaký závod chce běžet. Za mne vždy doporučuji nechat plán odborníkům nebo plán s odborníkem alespoň konzultovat. Kdyby chtěl někdo připravit plán odehne stačí se ozvat na info@runservice.cz <mailto:info@runservice.cz> nebo se zastavit za mnou přímo v obchodě. Kdo by měl zájem o společné tréninky může se k nám přidat každy čt v 17 hodín, výběh od obchodu Runservice Jičín.

Jirka Záruba

<< Zpět na předchozí stránku

Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři